ODŠŤAVOVAČ SANA 868 ČIERNA

ODŠŤAVOVAČ SANA 868 ČIERNA

 
579,00
bez DPH 482,50 €

skladom

Kúpiť
+

Univerzálny odšťavovač, ktorý zvládne šťavy, smoothie aj sorbet z mrazeného ovocia.

Kód produktu:

SANA868B

Výrobca:

Sana

Farba:

Nerez

Rozmery:

18 x 25 x 46 mm

Váha:

7 Kg

Výkon:

240 Watt

Otáčky za minútu:

50 ot/min

Záručna doba:

motor 10 rokov / diely 3 roky

Vertikálny odšťavovač SANA 868 červená

Vertikálny šnekový odšťavovač Sana 868 ako jediný z našich odšťavovačov má v cene hneď štyri sitá, ktoré z neho robia skutočne univerzálny odšťavovač. Odšťavíte s ním mnoho druhov ovocia a zeleniny, pripraví vám aj sorbet z mrazeného ovocia alebo smoothie. Jeho hlavnou prednosťou je veľký plniaci otvor.

Veľký plniaci otvor

Veľký plniaci otvor s priemerom 82 mm skráti čas potrebný na prípravu surovín na minimum. Zmestia sa do neho aj celé menšie jablká. Pre vašu bezpečnosť aj pohodlie je plniaci otvor opatrený praktickým prepadlom, cez ktoré môžete vhadzovať aj väčšie kusy ovocia. Po zaistení prepadla je plniaci otvor razom pripravený na lisovanie koreňovej a listovej zeleniny, ako je mrkva, repa, zeler, šalát a iné.

4 sitá pre vysokú univerzalitu

Len málo odšťavovačov na trhu má v cene hneď 4 sitá.

 • JEMNÉ SITO je vhodné pre väčšinu ovocia a zeleniny a budete ho používať najčastejšie. Poskytuje najvyššiu výťažnosť a najčistejšiu šťavu.
 • HRUBÉ SITO je ideálne na lisovanie mäkších druhov ovocia, ako sú citrusy alebo ananás. Nielenže sa odšťavia ľahšie, navyše v šťave zostanú drobné kúsky dužiny.
 • SITO NA SMOOTHIES premení odšťavovač Sana 868 v nízkootáčkový smoothie makier. Ovocie a zeleninu, ktoré do prístroja vložíte v kombinácii s tekutinou, roztlačí a premení na lahodné smoothie. Týmto spôsobom spracujete aj banán, ktorý normálne nejde odšťaviť. Do odšťavovača môžete pridať či priliať aj ďalšie tekutiny, napríklad kokosovú vodu, jogurt alebo mandľové mlieko. Všetko sa spoločne premieša. Na rozdiel od smoothie pripravovaného v mixéri bude toto smoothie jemné a bez peny a bude tiež pomalšie oxidovať.
 • SITO NA SORBET rozdrví mrazené ovocie, napríklad mango, bobuľoviny alebo banán. Výsledkom je sorbet hladkej zmrzlinovej konzistencie, a to počas chvíľky. Pred spracovaním mrazených surovín je nutné nechať ich chvíľku povoliť.

Silnejší motor a zpevnené diely

240-wattový motor je dostatočne výkonný pre odšťavovač s veľkým plniacim otvorom. Zvládne bez problémov spracovať aj väčšie kusy vhadzovaného ovocia. Hladké a kontinuálne odšťavovanie a dlhodobú odolnosť zaistí aj extra veľký slimák a zosilnená odšťavovacia komora.

Motor je vybavený poistkou proti prehriatiu. Automaticky sa vypne, ak odšťavujete dlhšie ako 30 minút. Poistka zastaví odšťavovač aj v prípade, keď doň spadne cudzí predmet alebo keď vhodíte príliš veľký kus tvrdej zeleniny. Motor pracuje ticho a nie je problém odšťavovať skoro ráno alebo neskoro večer.

Vysoká výťažnost a kvalita šťavy

Sana Juicer 868 bol vyvinutý tak, aby ste z ovocia a zeleniny získali maximum šťavy a neplytvali ovocím a zeleninou. Šťava má výbornú kvalitu. Motor pracuje iba pri 50 otáčkach/min, čím docielime prakticky nulovú oxidáciu. Šťava si uchová skvelú, plnú chuť, nie je vodová, neobsahuje penu a je trvanlivejšia, na rozdiel od šťavy z vysokootáčkového odšťavovača.

Čo všetko so Sanou 868 odšťavíte?

Sana 868 je univerzálny odšťavovač, ktorý odšťaví prakticky čokoľvek. Výsledkom je šťava vysokej kvality a výraznej chuti.

Ovocie: Sana 868 odšťavuje veľa druhov ovocia: jablká, hrušky, citrusy, jahody, hrozno, melóny, ananás. Pre mäkšie a vláknitejšie suroviny (ananás, kivi) nájdete v balení hrubé sito. Má väčšie otvory, a tak sa šťava vylisuje ľahšie. Môžete ho používať aj na získavanie šťavy s kúskami dužiny (ideálne pri odšťavovaní citrusov).

Zelenina: Sana 868 spracuje bežné množstvo koreňovej zeleniny, ako je mrkva, červená repa, zeler. Poradí si aj s stopkovým zelerom. Je vhodný na listovú zeleninu a bylinky.

Rovnako ako u všetkých odšťavovačov je potrebné vyberať na lisovanie iba čerstvé neprezreté plody. Nezískate uspokojivé výsledky, pokiaľ budete odšťavovať múčne jablká či prezreté marhule, vyschnuté listy a gumové mrkvy.

Odšťavovanie bez utláčania

Veľkou výhodou vertikálneho odšťavovania je, že suroviny padajú k šnku samy bez nutnosti im pomáhať. Práca s odšťavovačom je preto oveľa pohodlnejšia. Pechovadlo, ktoré nájdete v balení, využijete maximálne na postrčenie ľahkej listovej zeleniny alebo na uvoľnenie surovín uviaznutých v plniacej trubici.

Sklenená nádoba na šťavu

Spoločne s odšťavovačom dostanete extra veľkú sklenenú nádobu na šťavu (1500 ml). Je vyrobená z tvrdeného borosilikátového skla, a tak sa len tak nerozbije ani nepoškriabe.

Nerezová nádoba na odpad

Súčasťou balenia je aj veľká nerezová nádoba na odpad. Plastové nádoby časom chytajú farbu z odšťavovaných surovín, krehnú a praskajú. To sa vám s touto nerezovou nádobou nestane. Nerezovú nádobu ocenia aj tí, ktorí chcú drvinu z odšťavovania ďalej spracovávať, napríklad z nej pripravovať muffiny, cookies a krekry alebo ju využiť na sušené recepty. Skladovanie v nerezovej nádobe je hygienickejšie ako v plastovej.

Zátka

Vývod, ktorým vyteká šťava, sa dá uzavrieť. Pokiaľ odšťavujete rôzne druhy ovocia a zeleniny súčasne, môžete nechať zátku zatvorenú, aby sa vám šťavy poriadne premiešali. Zátka je výhodná aj na vypláchnutie odšťavovača vodou v prípade, že odšťavujete dve rôzne suroviny po sebe a chcete zamedziť miešaniu chutí. Zatvorte zátku, zapnite odšťavovač a nalejte doň vodu. Nechajte párkrát pretočiť a potom vodu vypustite.

Pohodlné čistenie

Diely opláchnete pod tečúcou vodou a letmo dočistíte pomocou priložených kefiek.

 • Pre ľahké vyčistenie sita je súčasťou balenia rotačná kefa, ktorá sa nasadzuje na sito a zbaví ho nečistôt pomocou niekoľkých otočení.
 • V balení nájdete aj guľatú kefu, s ktorou sa ľahko dostanete do vývodu šťavy a odpadu.

Príslušenstvo obsiahnuté v balení

 • motorová časť
 • odšťavovacia komora
 • násypka
 • páka na uvoľnenie násypky
 • šnek
 • jemné sito
 • hrubé sito
 • sito na smoothies
 • puzdro na sorbet
 • držiak stierok so stierkami
 • vtláčadlo
 • otočná kefa na sito
 • kefa na čistenie
 • štetka na čistenie
 • sklenená nádoba na šťavu 1500 ml
 • nerezový sitko pre oddelenie peny (pasuje na nádobu na šťavu)
 • nerezová nádoba na odpadovú drvinu
 • návod k obsluze

Všetky diely, ktoré sú v kontakte so šťavou, sú z BPA free materiálov.