ODŠŤAVOVAČ SANA SUPREME EUJ-727 ČERVENÁ + LIS NA OLEJ

ODŠŤAVOVAČ SANA SUPREME EUJ-727 ČERVENÁ + LIS NA OLEJ

 
949,00
bez DPH 790,83 €

skladom

Kúpiť
+

Sana Supreme je najpokročilejší odšťavovač na všetko ovocie a zeleninu s lisom na olej. Prevádzka 24h!

Kód produktu:

727REU-OLEJ

Výrobca:

Sana

Rozmery:

390 x 380 x 200 mm

Váha:

5 kg

Výkon:

150 w

Otáčky za minútu:

40 / 60 / 90 / 120

Záručna doba:

motor 10 rokov / diely 3 roky

Horizontálny šnekový odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Najpokročilejší domáci šnekový odšťavovač na svete

Sana Supreme EUJ-727 prináša prevrat v domácom odšťavovaní. Ide o prvý odšťavovač, ktorý umožňuje nepretržitú prevádzku. BLDC motor sa neprehrieva a môže bežať skutočne neobmedzene, preto môže nájsť uplatnenie aj v menších prevádzkach. Druhou novinkou je možnosť voliť rýchlosť otáčok, vďaka čomu je odšťavovania každej jednotlivej suroviny efektívnejšie. Odšťavovač vyniká svojou univerzálnosťou, so skvelými výsledkami spracuje všetko ovocie a zeleninu vrátane koreňovej a listovej alebo byliniek, mladého obilia a ihličia. Šťava je kvalitná, čistá, má výraznú chuť a dlhsiu trvanlivosť. Ak sú vaše rána uponáhľané, odšťavte si ovocie a zeleninu už večer a dajte šťavu na noc do chladničky. Vydrží do rána, bez toho aby došlo k zásadnej degradácii chuti a vitamínov. S odšťavovačom rýchlo pripravíte aj mandľové mlieko, sorbet z mrazeného ovocia, orechové maslo alebo detské pokrmy. Odšťavovač je prémiovej kvality a vydrží slúžiť po dlhé roky. Výrobca podporuje životnosť dlhými zárukami, dostupnosťou náhradných dielov a doživotným servisom.

Odporúčame na:

koreňová zelenina, listová zelenina, bylinky, stopkový zeler, citrusy, čerstvé tvrdé jablká a hrušky, bobuľoviny, ríbezle, maliny, černice, rakytník, čerstvé hrozno, melóny, sorbet, detské pokrmy, orechové maslá

Nevhodné na:

múčne jablká, prezreté suroviny, gumová koreňová zelenina, zvädnutá listová zelenina

Odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Neobmedzená prevádzka, nadpriemerná výťažnosť, voľba rýchlosti

Motor je srdcom každého odšťavovača a ten v Sane Supreme je tým najpokročilejším, aký sme doteraz mali k dispozícii. Motor typu BLDC môže bežať nepretržite, je tichý, výkonný a má nižšiu hmotnosť. Neprehrieva sa, a tak si ani pri väčšom množstve surovín nemusíte robiť starosti s prestávkami. Práve vďaka 24h prevádzky sa Sana Supreme uplatní aj v menších, pokojných prevádzkach, kde majiteľ nemá nároky na rýchlosť, akú poskytujú komerčné odstredivky.

Lisovací systém je novo doplnený o extrakčnú čepeľ, ktorá je ukrytá na jeho konci. Tesne predtým, než vylisovaný odpad opustí odšťavovač, sa čepeľ postará o jeho finálne spracovanie. Vytlačí z neho posledné kvapky šťavy a uľahčí jeho odchod. Odšťavovač sa tak nezapcháva, pohodlne stíha, a najmä má vyššiu výťažnosť než odšťavovače bez čepele.

Iste oceníte aj svižnosť, s akou Sana Supreme odšťavuje. Odšťavovanie urýchľuje nielen extrakčná čepeľ, ale aj vylepšený šnek, ktorý si ukrajuje väčšie kúsky ovocia a zeleniny. Ale hlavnou inováciou je regulátor rýchlosti - odšťavovač môže bežať pri 40/65/90/120 otáčkach za minútu. Rýchlosť si volíte sami podľa potreby a podľa druhu surovín.

Štyri rýchlosti pre viac šťavy

Rýchlosť volíte ovládacím kolieskom, na ktorom sú vyznačené stupne 1-4.

• 40 otáčok za minútu (bobuľoviny, ríbezle, penivé suroviny: špenát, ananás)

• 65 ot / min (ananás, mango, kivi, broskyne)

• 90 ot / min (jablká, hrušky, koreňová zelenina, stopkový zeler, listová zelenina, bylinky, mandľové mlieko)

• 120 ot / min (citrusy, paradajky, hrozno, melón, orechové maslo, lisovanie oleja)

Odporúčanie počtu otáčok pre jednotlivé druhy surovín je skôr orientačné. Pre začiatok je ideálne začať odšťavovať na rýchlosti 2, a ak uvidíte, že odšťavovač nestíha, prepnite na rýchlosť 3. Alebo začnite na trojke a operatívne prepnite na štvorku. Využívanie rýchlostí časom prirodzene vyplynie aj z vašich osobných skúseností.

Nižšia rýchlosť znamená šetrnejšie a dokonalejšie vylisovanie, šťava bude čistá, bez zvyškov vlákniny a bez peny. Zároveň dosiahnete nepatrne vyššej výťažnosti.

Vyššia rýchlosť prinesie znateľnú úsporu času, v šťave však môžu byť zvyšky vlákniny a môže obsahovať viac peny. Jej kvalita je ale stále porovnateľná so šťavou vylisovanej za nižšej rýchlosti - rozdiel v počte otáčok predsa len nie je veľký. Prepnutie na vyššiu rýchlosť je dôležitou pomocou aj pri zapchávaní prístroja, teda vo chvíli, kedy odpad odchádza pomalšie a šťava sa hromadí v komore. Zrýchlenie komoru prečistí a môžete bez obáv pokračovať v odšťavovaní.

Odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727
Odšťavovač na zelerové stonky

Najlepší odšťavovač na zelerové stonky

Testovanie ukázalo ohromujúcu schopnosť odšťavovača Sana Supreme pri lisovaní zeleru. Zeler môžete podávať odšťavovaču bez krájania, do plniacej trubice vložte rovno celý stonku. Odšťavovač odvedie rýchlu a hladkú prácu, navyše s vysokou výťažnosťou, aká je u domácich závitovkových odšťavovačov nevídaná. Skvelé výsledky prináša hlavne už spomínaná extrakčná čepeľ, ktorá funguje ako malý sekáčik a poradí si s prípadným upchávaním alebo zasekávaním zeleru v komore.

Skvelý odšťavovač na ríbezle

Majitelia záhrad budú mať radosť! Sana Supreme má všetko, čo potrebujú k bezproblémovému odšťavovaniu ríbezlí.

• Ríbezľová šťava je kvôli obsahu pektínu predsa len hustejšia. Hrubé sito napomôže k jej hladkému priechodu odšťavovačom.

• Možnosť meniť rýchlosť robí zo Sany Supreme najlepší odšťavovač na ríbezle, aký si na súčasnom trhu môžete zaobstarať. Akonáhle sa hustá šťava začne trocha hltit, pridajteň otáčky a komora sa okamžite prečistí. Naopak keď to pôjde hladko, môžete spomaliť. Ríbezle sa zdržia v komore dlhšie a získate z nich viac šťavy.

• Nemusíte otrhávať stopky. Je to presne naopak - keď stopky ponecháte, pomôžu efektívnejšiemu odšťavovaniu. Akurát pokiaľ je strapec ríbezlí príliš dlhý, je lepšie ich pred vhodením do odšťavovača prestrihnúť napoly.

Výsledkom je ríbezľová šťava bez kôstok, ktorú môžete ďalej použiť pri výrobe domácich džemov, sirupov alebo vína. Ušetríte si tak prácu s otrhávaním stopiek a pasírovaním cez cedník. Ak šťavu budete piť, odšťavte ju s melónom, jablkom alebo iným sladkým ovocím. Samotná je príliš kyslá.

odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727
odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Odšťavovanie malín samostatne a bez prestávok

Odšťavovač Sana Supreme je jediný na trhu, ktorý zvládne spracovať aj väčšie množstvo malín ako samostatnú surovinu. Pre dobrý výsledok nemusíte maliny kombinovať s iným ovocím a netreba robiť prestávky ani priebežne čistiť sito, ako je tomu u iných odšťavovačov. Odšťavovanie bude plynulé za použitia hrubého i jemného sita. Jemné sito zachytí aj tie najdrobnejšie zrniečka a šťava bude v oboch prípadoch hustejšej konzistencie, vhodná k okamžitej príprave sirupu alebo džemu. Rovnako tak dobre odšťavíte aj černice.

Automatický spätný chod

Automatický spätný chod je ďalšou funkciou, ktorú u domácich závitovkových odšťavovačov nevídame. Pre vás znamená opäť o niečo menej starostí. Odšťavovač sám rozpozná, že je príliš zahltený, začína sa upchávať alebo že ste doň vhodili veľký kus mrkvy. Šnek sa v tom prípade automaticky začne otáčať opačným smerom a po niekoľkých sekundách sa vráti k bežnému chodu. Spätný chod sa môže zopakovať aj niekoľkokrát, kým sa odšťavovač neuvoľní. Motor je tým ochránený pred poškodením.

odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727
odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Tri sitá pre vyššiu univerzálnosť

V balení odšťavovača Sana Supreme EUJ-727 nájdete tri sitá.

• Jemné sito je vhodné pre odšťavovanie väčšiny surovín. Produkuje čistú šťavu a má o niečo vyššiu výťažnosť. Používa sa pri príprave mandľového mlieka.

• Hrubé sito má väčšie otvory, a tak sa viac hodí pre odšťavovanie drobného ovocia (ríbezle) a všeobecne mäkkého ovocia s nižším obsahom vody (broskyňa, mango). Zanecháva v šťave viac vlákniny. Pokiaľ s ním odšťavíte citrusy, získate šťavu s kúskami dužiny.

• Homogenizačné puzdro sa používa na spracovanie surovín. Využijete ho pri výrobe orechových masiel, detských príkrmov, zmrzliny a ovocného sorbetu.

Orechové maslo, zmrzlina, mandľové mlieko ...

Odšťavovač Sana Supreme môžete použiť na rýchlu výrobu ovocného mrazeného sorbetu alebo zmrzliny, orechového masla (kešu, arašidové ...) alebo detských pokrmov (ovocných i mäsovo-zeleninových). Pre spracovanie potravín vám poslúži homogenizačné puzdro, ktoré sa vkladá do odšťavovača namiesto sita. Obsluha je v tomto prípade rovnako jednoduchá, ako keď odšťavujete.

Homogenizačné puzdro využijete aj na mletie sušených byliniek. Nadrvíte ich tak rýchlejšie a efektívnejšie, než keby ste ich drvili ručne. Z byliniek sa uvoľní viac účinných látok a váš čaj alebo domáce prírodná kozmetika tak budú kvalitnejšie.

Mandľové mlieko je výbornou alternatívou kravského, nech už si ho pridáte do kávy alebo s ním upečiete koláč. Odšťavovač vám pomôže s jeho výrobou. Použite nepražené mandle a pred spracovaním ich na 6 hodín namočte do vody. Z výroby vám nezostane žiadny odpad, pretože aj rozomletú mandľovú drť môžete pridať do pokrmov.

odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727
odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Duálna násypka

Duálna násypka je kombináciou štandardného plniaceho otvoru a širokej bočnej násypky. Do plniaceho otvoru budete vhadzovať väčšinu surovín, najmä mrkvu, kúsky jabĺk a ananásu alebo stonkový zeler. Bočná násypka umožňuje pohodlnejšie vsypanie cherry paradajok, čučoriedok, guličiek hroznového vína, ale aj špenátu, ktorý rád padá všade okolo. K násypke dostanete veko, ktoré poslúži ako kryt proti prachu v čase, keď odšťavovač nepoužívate.

 

Zátka proti odkvapkávaniu

Sana Supreme má na vývode šťavy zátku proti odkvapkávaniu. Neslúži na to, aby ste zadržali vylisovanú šťavu vo vnútri komory, ale k tomu, aby šťava neodkvapkávala na podstavec po tom, čo s odšťavovaním skončíte a odstránite pohár. Počas odšťavovania určite vývod neuzatvárajte. Zátku využijete aj predtým, než budete odšťavovač rozoberať a prenášať diely do drezu. Šťava vám pri prenášaní nezašpiní linku.

Príslušenstvo prémiovej kvality

Väčšina výrobcov prikladá k odšťavovaču plastové nádoby na šťavu a odpad. Výrobca odšťavovača Sana Supreme ale prichádza s niečím špeciálnym. Spojil sa s najstaršou českou sklárňou Novosad a syn, ktorá sídli v Krkonošiach, a nechal si od nej zhotoviť krištáľový pohár na šťavu. Každý pohár sa vyrába ručne a jej objem je 500 ml. Zdobí ju logo Sana Supreme. Z rovnakej výrobne pochádza aj nerezové cedidlo, ktoré pasuje na pohár a zachytí prípadnú penu a zvyšky vlákniny. Zachytenú vlákninu môžete použiť pri prípravu muffinov a sušienok alebo ju pridať do polievky.

Nádoba na odpad je celonerezová, má praktický tvar a dostatečný objem pre neprerušované odšťavňovanie.

odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727
odšťavovač Sana SUPREME EUJ-727

Lisovanie oleja

Lis na olej je voliteľným príslušenstvom k horizontálnym odšťavovačom Sana.Kúpte si k odšťavovaču Sana Supreme tiež nerezový nástavec pre lisovanie oleja. Za studena s ním vylisuje olej z mnohých druhov semien, orechov, strúhaného kokosu a maku. Čerstvo vylisovaný olej obsahuje maximum výživových hodnôt, má najlepšie vôňu a chuť. Vylisujte si ho každý deň v množstve, ktoré ihneď spotrebujete. Lis si môžete kúpiť v rámci zvýhodneného setu aj s odšťavovačom alebo kedykoľvek neskôr samostatne.

Hlavné prvky

 • voľba rýchlosti od 40 do 120 otáčok za minútu
 • nepretržitá prevádzka
 • automatická detekcia zahltenia
 • automatický spätný chod pre odstránenie zahltenia bez vášho pričinenia
 • dve dvojfázové nerezové sitá (jemné a hrubé)
 • homogenizačné puzdro pre výrobu sorbetu, orechového masla a detských pokrmov
 • poháre na šťavu z českého krištáľu
 • extra veľká nerezová nádoba na odpad
 • zátka proti odkvapkávaniu šťavy (po odobratí pohára a pri rozoberaní odšťavovača)
 • čistenie otázkou minúty (stačí oplach dielov pod tečúcou vodou)
 • duálna násypka pre pohodlnejšie plnenie
 • pokročilý systém lisovania pre najvyššiu výťažnosť

Obsah balenia

 • motorová časť
 • odšťavovacia komora
 • kryt násypky
 • šnek
 • jemné sito
 • hrubé sito
 • homogenizačné puzdro
 • držiak sita s tesnením, zaisťovacím krúžkom a extrakčné čepeľou
 • náhradný zaisťovací krúžok (pripevnený zospodu motorovej časti)
 • vtláčadlo
 • čistiaca kefa
 • poháre na šťavu
 • nerezová nádoba na odpad
 • cedník (pasuje na pohár)
 • návod na obsluhu

Všetky diely, ktoré sú v kontakte so šťavou, sú z BPA free materiálov.

Doživotný servis zadarmo: Všetky servisné práce a náhradné diely potrebné na opravu sú v záručnej dobe samozrejme zdarma. U odšťavovača Sana však poskytujeme bezplatné servisné práce po celú dobu jeho životnosti (po záruke hradíte už len náhradné diely).

Parametre

VýrobcaSana
FarbaČervená
Krajina pôvoduJužná Kórea
Otáčky za minútu40 / 65 / 90 / 120 ot./min
Rozmery v mm390 x 379 x 198 mm
Váha5 kg
Záruka (motor / diely)10 / 3 rokov
Spôsob odšťavovaniahorizontálny šnekový
Doba neprerušenej prevádzky1440 min
Príkon150 W
Napätie220 / 240 V
Frekvencia50 / 60 Hz